Şirket Profili

Marine Logistics 2008 yılında uluslararası taşımacılık alanında faaliyette bulunmak amacıyla kurulmuştur. Kurulduğu günden itibaren kısa bir zaman dilimi içerisinde; deneyimli ekibi ve sunmuş olduğu hizmet kalitesiyle, global ve kurumsal şirketlerin tercihi olmuştur.

Uluslararası nakliyede Avrupa ülkeleriyle karayolu uzmanlığı başta olmak üzere, denizyolu, havayolu, demiryolu ve ağır nakliye alanlarında dünyanın her yerinden hizmet vermektedir.

Marine Logistics, her zaman müşteri odaklı çalışarak, organizasyon yapısındaki etkin iletişim ağıyla, sürekli kendini eğiterek ve geliştirerek çalışan ekibiyle, güvenli ve kaliteli yük taşımacılığında öncü kuruluşlardandır. Taşımacılık faaliyetlerinin her aşamasını teknolojik olarak takip ederek, malın zamanında alıcısına hasarsız ve eksiksiz teslimini sağlamaktadır. Filosunda sahip olduğu alternatif treyler imkanları ve müşterilerine özel geliştirdiği taşımacılık çözümleriyle terminli yüklerinizin zamanında varışını sağlamaktadır.

Araç filosunu uydu takip sistemi ile anlık görüntüleme yapabilmekte ve tüm faaliyetlerini LOJİSİB yazılımı üzerinden sürdürerek ayrıntılı raporlama yapabilmektedir.

Değerlerimiz

Etkin Ekip Çalışması

Etkin Ekip Çalışması

Güçlü İletişim

Güçlü İletişim

Sürekli Gelişim ve Değişim

Sürekli Gelişim ve Değişim

Çevreye Duyarlılık ve Saygı

Çevreye Duyarlılık ve Saygı

Müşteri Odaklılık

Müşteri Odaklılık

Çevre ve Doğa için

Marine Logistics, faaliyet süreçlerinde çevreye ve doğaya duyarlı hareket ederek; kullandığı araç teknolojileri, çalışanlarının bilinçlenmesi ve yasal mevzuatlar konusunda son derece dikkatli davranmaktadır. Gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakmak için her daim çaba göstermektedir.

Kalite

Marine Logistics ISO 9001 kalite yönetim belgesiyle; sistem faaliyetleri, gerekleri ve prosedürlerini yerine getirerek belgelendirilmiştir. Sahip olduğu yüksek kalite anlayışı içerisinde; müşteri memnuniyetini her şeyden önce tutarak, kadrosunu sürekli eğiterek ve motive ederek, dinamik yönetim yapısı ve ileri sorumluluk bilinciyle operasyon sürecinde beklentilerin ötesinde hizmet sunmaktadır.

Eğitim

Marine Logistics, çalışan kadrosunun eğitim ve gelişim sürecinin her şeyden önemli olduğuna inanmaktadır. Şirket bünyesindeki tüm çalışanlar, verilen standart eğitimler dışında, kendilerini geliştirmek adına istedikleri eğitimi personel yönetimi ile görüşerek talep etmektedirler.

Yönetim personelleri haricinde, sürücü ekibi de şirketin başarısında önemli noktada yer almaktadır. Aldıkları eğitimlerle çalışma kalitesi ve performansları yükselerek, verilen hizmetin kalitesi de artmaktadır. Tehlikeli Madde Taşımacılığı, Emniyetli Araç Kullanma, Yükleme Teknikleri ve Temel İngilizce aldıkları eğitimler arasındadır.

Yönetici Görüşü

Kurulduğumuz ilk günden itibaren; deneyimli kadromuz, uluslararası taşımacılık alanında sağlamış olduğumuz güven, tüm sektörlere verdiğimiz hizmette sunduğumuz kaliteyle, birçok kişinin hayal bile edemeyeceği süre zarfında sağladığımız hızlı gelişmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

2008-2009 krizinde dahi yatırımlarına devam eden Marine Lojistics , o günlerin zor şartlarında; araç filosuna,çalışan sayısına ve yeni operasyon ağlarına yatırımlar yapmıştır.Geliştirdiği esnek kriz planları,hizmet alanlarına özel alternatif routelar, taşıma-depolama süreç çözümleri,çeşitli yük bileşimleri ve farklı treyler seçimleriyle bu dönemi büyüme ile tamamlamıştır.

Tarık Temel

Bu büyüme kapsamında ayrıca Antalya Bölge Ofisimizi hayata geçirerek, donanımlı personel istihdamı ile bölgeye verdiğimiz özel hizmetin ve lojistik çözümlerin başarı ivmesini arttırmış bulunmaktayız. Avrupa-Antalya kara taşıma operasyonlarımız her geçen gün gelişerek büyümekte, Marine Logistics bölgenin uluslararası taşımacılık alanında lider firması konumundadır.

Gelişim sürecindeki araçlarımıza yaptığımız tüm yeni yatırımlar ve geliştirdiğimiz alternatif taşımacılık çözümlerinde her zaman çevreye ve doğaya duyarlı davranarak, fazla maliyet kategorisinde olsa dahi filomuzun tamamını Euro5 motorlu araç sınıfında tercih etmiş bulunmaktayız.

Firmalar arası artan dış rekabetin ve uluslararası alıcıların daha hızlı termin isteklerinin sonucu, proje geliştirme departmanı sürekli alternatif taşıma şekilleri oluşturmaktadır. Kaliteli hizmet ile müşterilerimizin her türlü talebini karşılamak üzere geliştirilen çözümlerde; özellikle karayolu taşımacılığında parsiyel ve komple 100 kg’dan 20.000 kg’a kadar ağırlığı,mal cinsi,yükün miktarı ne olursa olsun tüm yüklerin transitlerinde hızlı temrin süresi ile uluslararası taşımacılık alanında fark yaratmaktayız.

Marine Logistics ekip çalışmasına sıkı sıkıya bağlı olarak, bilginin süratli paylaşımını sağlayan yapısıyla, doğru yönetim stratejileri ve yatırımlarındaki farklılaşma ile uluslararası katıldığı tüm organizasyonlarda ve verdiği hizmetlerde başarı çıtasını yükseltmektedir. Ayrıca her geçen gün bünyesine kattığı yeni müşterilerle büyümeye devam etmektedir, 2012 yılını da yaptığı yatırımlarla %40’lık büyüme ile bitirmiştir.

Bugüne kadar ki geldiğimiz nokta ve başarıyı elde etmemizi sağlayan müşterilerimize ve çalışanlarımıza tek tek teşekkür ederiz. Çalışma politikamız ve ilkelerimiz doğrultusunda öncelikle topluma ve çevreye saygılı, yeni lojistik çözümler üreterek, ülkemizi uluslararası alanlarda her zaman en iyi şekilde temsil edeceğiz.

Saygılarımla,

Marine Logistics Genel Müdürü
Tarık Temel